Wyjazd na cmentarze - 28.10.2016
Pamięć wiecznie żywa…
Są takie święta w listopadzie, które mają szczególny charakter. Zmuszają bowiem do refleksji, wywołują zadumę, poświęcone są pamięci zmarłych. Odwiedzamy wtedy cmentarze, przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze.
28 października 2016 roku uczniowie klasy 0 i 5 wyruszyli na cmentarz w Gójsku, gdzie spoczywa zmarła przed wielu laty nauczycielka naszej szkoły. W imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli na jej grobie wiązankę kwiatów, zapalili znicze. Następnie udali się do miejsc pamięci narodowej w Czumsku Dużym i Urszulewie. Tam uczcili pamięć tych, którzy zginęli z rąk okupanta hitlerowskiego w latach 1939-1945 oraz oddali hołd poległym w walce powstańcom styczniowym. Przed pomnikami zapłonęły symboliczne znicze.
Tego samego dnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz w Rogowie przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. Złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na grobach mieszkańców okolic Rogowa pomordowanych w czasie II wojny światowej oraz na pomniku bohatera powstania styczniowego. Ich pamięć uczczono minutą ciszy. Odwiedzili również grób, zmarłego kilka lat temu byłego dyrektora naszej szkoły p. Wiesława Michalskiego. Pobyt na cmentarzu pozwoli uczniom pamiętać o tych, którzy odeszli oraz poznać historię postaci walczących o wolną Polskę. Pamiętajmy!
Górzno - 27.10.2016
27 października uczniowie klas I-III wraz z opiekunami skorzystali z zaproszenia Ośrodka Edukacji Ekologicznej ,,Wilga'' w Górznie. Ośrodek położony jest w samym sercu Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Uczestniczyliśmy tam w zielonej lekcji w terenie, mając okazję lepiej zrozumieć funkcjonowanie przyrody i podziwiać piękne krajobrazy. Szliśmy ścieżką dydaktyczną przy Nadleśnictwie Lidzbark. Podczas wędrówki poszerzyliśmy wiedzę na temat ekosystemów leśnych, funkcji lasów, zobaczyliśmy stanowiska roślin chronionych, poznaliśmy metody hodowli lasów i sposoby ochrony młodych drzew przed zwierzętami. Po powrocie do Ośrodka ,,Wilga'' zostaliśmy poczęstowani obiadem oraz uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych. Na zakończenie pobytu w Ośrodku zostaliśmy obdarowani pamiątkowymi czapeczkami. Pan przewodnik zaprosił nas już na następny rok, a my już nie możemy się doczekać, kiedy tam wrócimy.
Górzno - 20.10.2016
20 października uczniowie klas 4-6 po raz kolejny uczestniczyli w terenowej lekcji przyrody w Górznieńsko - Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Wędrowali ścieżką dydaktyczną „Wokół Jeziora Górzno”. Na trasie o długości około 6 km podziwiali zmienność krajobrazu polodowcowego obserwując takie formy jak drumliny – wydłużone pasy wzniesień. Na wzgórzu tuż obok wypływu rzeki Górzanki była okazja zobaczenia pięknych widoków z jeziorem i jesiennymi barwami okolicznych lasów oraz panoramą Górzna. Zachwycaliśmy się owocującą o tej porze trzmieliną i wiekowymi sosnami. Na ścieżce mijaliśmy ślady działalności dzików i zaobserwowaliśmy myszołowa. Trasa wiodła raz w górę raz w dół po malowniczym terenie z krajobrazem pojeziernym. Zmęczeni ostatnim etapem wspinaczki dotarliśmy na górznieński rynek. Zajęcia zakończyły się posiłkiem i warsztatami przyrodniczymi w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Wilga”. Opiekę sprawowali: p. Elżbieta Szarszewska, p. Mariola Lipska, p. Jarosław Ziółkowski.
Płock - 13.10.2016
Dzień 13 października dla niektórych uczniów naszej szkoły był wyjątkowy. 31 dzieci z klas IV – VI uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Płocka. Pierwszym punktem programu była wizyta w teatrze im. J. Szaniawskiego, gdzie po raz dwusetny w historii wystawiano sztukę „Szatan z siódmej klasy” według powieści Kornela Makuszyńskiego. Przez niespełna dwie godziny, niezwykłych wrażeń dostarczała nam kunsztowna gra aktorska i malownicza scenografia. Młodych widzów poruszył zagadkowy charakter zdarzeń scenicznych oraz bezpośredni kontakt z artystami odgrywającymi swe role nie tylko na scenie, lecz także wśród publiczności. Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem, o czym świadczą gromkie brawa, którymi nagrodzili aktorów.
W samo południe, korzystając ze słonecznej, październikowej pogody, wyruszyliśmy na spacer po płockiej Starówce. Zwieńczyło go zwiedzanie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wznoszącej się na Wzgórzu Tumskim. Stamtąd podziwiać mogliśmy także przepiękną, niezmąconą mgłą panoramę miasta z jedynym w Polsce molo na rzece.
Około godziny 15, zmęczeni acz usatysfakcjonowani, postanowiliśmy wracać do domów. Zgodnie z oczekiwaniami dzieci zatrzymaliśmy się na chwilę odpoczynku w sierpeckim McDonald’sie. Już dziś nie możemy się doczekać kolejnego takiego wyjazdu!
Rok szkolny 2015/16
Płock - 3.06.2016
3 czerwca odbyła się wycieczka do Płocka. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I,II i III wraz z opiekunami p. I. Czajkowską, p. M. Dziurlikowską, p. K. Daszkowską i p. R. Czajkowską. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania ZOO, w którym zobaczyliśmy zwierzęta z różnych stron świata oraz wzbogaciliśmy wiadomości na ich temat. Następnie udaliśmy się nad Wisłę i popłynęliśmy statkiem w rejs po Wiśle, podziwiając piękne krajobrazy Płocka i okolic. Nasza wyprawa zakończyła się pobytem w Mc Donald's, gdzie posililiśmy się i odpoczęliśmy. Znaleźliśmy jeszcze czas na zabawę na zjeżdżalni. Nadszedł czas powrotu do domu, a nam szkoda było wracać, bo wycieczki są przecież tak przyjemne. Z niecierpliwością czekamy już na następną.
Olsztynek - Olsztyn – Pluski - 17.05.2016
17 maja 2016 roku uczniowie klas III-VI wspólnie z przyjaciółmi z SP Nowy Kobrzyniec wybrali się szlakiem Warmii i Mazur. Swoją podróż rozpoczęli od magicznego miejsca Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Wszyscy byli oczarowani sztuką tworzenia ozdób ze szkła. Zainteresowani dowiedzieli się o powstawaniu wyrobów szklanych. Pracownicy zaprezentowali kolejne etapy powstawania pięknych ozdób. Huta w Olsztynku produkuje wyroby ze szkła odpadowego, bez użycia plastiku. W tej hucie pracuje się w ekologiczny sposób, gdzie każdy odpadowy kawałek szkła trafia ponownie do pieca. Niektórzy uczniowie otrzymali upominki po udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące technologii tych wyrobów.
Następnym punktem na naszej mapie było Planetarium w Olsztynie, które wszystkich zachwyciło. Można było obejrzeć rozgwieżdżone niebo oraz ciekawe zjawiska atmosferyczne podczas seansu „ KSIĘŻYC- ZIEMIA – SŁOŃCE”. Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie to pewniak na szlaku szkolnych wycieczek. Dlatego właśnie i my ruszyliśmy tropem Mikołaja Kopernika. Muzeum mieści się w XIV-wieczny gotyckim zamku. Jego najsławniejszym lokatorem był Mikołaj Kopernik.
Ostatnim punktem wyjazdu był relaks w Aquaparku oraz smaczny posiłek w restauracji Mc Donald's.
Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej - 9.03.2016
Uczniowie naszej szkoły pojechali do Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie gdzie odbywały się lekcje etnograficzne nt: „Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych na Ziemi Dobrzyńskiej”.
W czasie zajęć w ciekawy sposób przedstawione zostały tradycje ludowe związane z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy, szczególnie te znane dawniej na ziemi Dobrzyńskiej. O wielu z nich dawno już zapomniano, dlatego też muzeum chciało przybliżyć dzieciom i młodzieży symbolikę tego bogatego w tradycję okresu. Przypomniane zostały także pewne obyczaje ludowe takie jak: bieganie z kołatkami na półpoście, chodzenie z galkiem, tłuczenie garnków z popiołem, topienie Judasza, wieszanie śledzia, wylewanie żuru i co oznaczało lanie wody w Lany Poniedziałek. Omówiona została symbolika wielkanocnych jajek oraz dlaczego takie, a nie inne produkty wkładano do wielkanocnej święconki. Na koniec każdy uczestnik pomalował pisankę oraz wykonał własnoręcznie chorągiewkę wielkanocną – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które zabierał z sobą na pamiątkę do domu. Lekcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci..
Górzno - 16.12.2015
Uczniowie klas 4-6 wzięli udział 16 grudnia w nietypowych zajęciach przyrody na terenie Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Wędrowali ścieżką edukacyjną „Szumny Zdrój” między jeziorami obserwując wzniesienia morenowe porośnięte lasem i poznając krajobraz pojezierny. Mieli możliwość wejścia do rezerwatu, poznania sposobów ochrony młodych drzewek przed zwierzętami, widzieli drzewa – pomniki przyrody. Rozpoznawali drzewa po liściach leżących pod nimi czy pozostałościach owoców. Obserwowali ślady działalności zwierząt, m.in. bobrów. Pokonując kolejne pagórki szli jarem wzdłuż doliny Brynicy, obserwując różne typy lasów a także mogli zobaczyć wiatrołomy. W ośrodku Wilga uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i obdarowani pamiątkowymi gadżetami wrócili do szkoły.
Bezpiecznie z Mikołajem - 7.12.2015
7 grudnia uczniowie naszej szkoły wspólnie z kolegami z SP Nadróż zostali zaproszeni przez Komendę Powiatową Policji w Rypinie na "Mikołajki" z Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Takich tłumów w bydgoskiej hali widowiskowo-sportowej "Łuczniczka" już dawno nie było.
Ponad 4 tysiące dzieci przybyło na spotkanie ze Świętym.. O bezpieczeństwie i tolerancji mówili nie tylko opiekunowie, policjanci, ale również rówieśnicy w przedstawieniu o tej tematyce!
Dzieci otrzymały niespodzianki od Mikołaja. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni.
Bardzo dziękujemy Rzecznikowi Policji i Świętemu za zaproszenie.
SPOTKANIE Z TRADYCJĄ WRÓŻB W MUZEUM ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ 4.12.2015
Uczniowie klas IV-VI wspólnie z opiekunami spędzili piątkowe przedpołudnie w muzeum na pełnej treści żywej lekcji obyczajowości polskiej. Główną atrakcją spotkania była wspólna zabawa wróżbiarska na Świętej Katarzyny i Świętego Andrzeja. Lanie wosku, wróżenie z jabłka , butów czy wiele innych przepowiedni poprzedzone było gawędą o tradycji wróżb andrzejkowych i katarzynkowych. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. kto sobie wróżył, jakie przyszłe wydarzenia najbardziej ciekawiły wróżących, dlaczego najlepszym terminem na powodzenie wróżb była wigilia św. Andrzeja oraz jakiego rodzaju wróżby cieszyły się największym powodzeniem.
Wyjazd na cmentarze - 29-30.11.2015
Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju.
Elżbieta Daniszewska "Zaduszki"
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami jak co roku odwiedzili pobliskie cmentarze. Klasy II i III wspólnie z opiekunami pojechały na cmentarz parafialny w Gójsku. Tam zapalili znicze na grobie byłej dyrektor SP w Sosnowie. Uczniowie posprzątali również pomnik pomordowanych przez okupanta hitlerowskiego w latach 1939-1945 mieszkańców Czumska Dużego znajdujący się w Urszulewie – Nadleśnictwie. Klasy IV-VI oraz klasa I i oddział przedszkolny pojechały na cmentarz parafialny w Rogowie. Dzieci zapaliły znicze i postawiły kwiaty na grobach pomordowanych w czasie II wojny światowej oraz na grobie byłego dyrektora SP w Sosnowie.
Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
Gwiazda z dziecięcych lat - 20.11.2015
Hity „ A ja wolę moją mamę” , czy „ Wszystkie dzieci nasze są” śpiewają dzieci i ich rodzice. Majka Jeżowska to piosenkarka wielopokoleniowa, uwielbiana przez młodszych którzy dopiero poznają wielkie hity i starszych z sentymentem wracających do dziecięcych lat nucąc szlagiery wokalistki. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć i posłuchać na żywo piosenkarki, która dała piękny koncert. Zabawa była wspaniała. Mogliśmy wspólnie pośpiewać i potańczyć. Artystka porwała wszystkich do wesołej zabawy, podczas której nie zabrakło konkursów i zagadek.
Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2015
Klasa VI wspólnie z wychowawczynią p. Magdaleną Barcikowską postanowiła na sportowo spędzić Dzień Edukacji Narodowej - na kręgielni w Rypinie. Humor i siły dopisywały. Zabawa była przednia! Już planujemy kolejny wyjazd.
Bardzo dziekujemy pani Joli Krajnik!.
Klasa VI na kręgielni
Wycieczka do Biblioteki Dziecięcej w Rypinie
16 września 2015 roku klasy II-III wraz z wychowawcami p. Ireną Czajkowską, p. Renatą Czajkowską, panią bibliotekarką Marzeną Świeżawską wybrały się do Biblioteki Publicznej w Rypinie – Filii Biblioteki Dziecięcej. Zapoznaliśmy sie z księgozbiorem Biblioteki Dziecięcej, katalogiem kartkowym, oraz katalogiem on-line. Dowiedzieliśmy się jak łatwo znaleźć lekturę dla danej klasy, oglądaliśmy słowniki, encyklopedie i albumy. Pani bibliotekarka opowiedziała nam o swojej pracy. Na zakończenie otrzymaliśmy karty ,,czu-czu'', którymi świetnie się bawiliśmy. Po powrocie do szkoły większość z nas zadeklarowała się, że będzie systematycznie odwiedzać bibliotekę.
Wycieczka krajoznawcza – Krajobraz polodowcowy okolic Nadroża
W ramach zajęć z przyrody 22 czerwca uczniowie klasy czwartej i piątej wzięli udział w wycieczce krajoznawczej na terenie gminy Rogowo. Wędrując pieszo z Rogówka do Nadroża podziwiali zmienność krajobrazu. Wśród efektów działalności lodowca w okolicy Nadroża obserwowali dolinkę rzeczną, jeziora, bagna, pagórki morenowe. Zobaczyli także małe wywierzysko – źródełko z sącząca się cały czas wodą. W lesie przeszli kawałek drogi w wąwozie oraz rozpoznawali rośliny. Uczestnicy mieli okazję dostrzec różnice w stosunku do bardziej równinnego krajobrazu Sosnowa. Wrócili trochę zmęczeni, ale zadowoleni.
22.06.2015 - Nadróż i okolice
Malbork - Krynica Morska - Gdańska
10-12 czerwca 2015
Wycieczka do skansenu w Sierpcu.
2 czerwca 2015r. klasa I i II pojechały na wycieczkę do skansenu w Sierpcu
2.06.2015 - Skansen Sierc
Wycieczka do kina
Oddział przedszkolny oraz zaprzyjaźniona grupa przedszkolaków z punktu przedszkolnego ruszyły 29 maja 2015r. do kina Jutrzenka w Sierpcu, aby obejrzeć losy zwierząt, które nie dostały się na Arkę Noego. Bohaterami filmu była rodzina, która za wszelką cenę chciała dostać się w bezpieczne miejsce. Jednak dwójka małych dzieci spadła z pokładu i od tego momentu byli zdani tylko na siebie. Musieli zrobić wszystko by dostać się na najwyższą górę, aby dostać się do rodziców i ocalić życie. Film „ Ups! Arka odpłynęła” okazał się strzałem w dziesiątkę.
Wszyscy z zaciekawieniem oglądali losy małych bohaterów, a po filmie oczywiście pojechaliśmy do McDonald's na pyszne jedzonko!
29.05.2015 - McDonald's Sierpc
Przedszkolaki w STRAŻY w Rypinie - 27.05.2015
PSP - 27.05.2015
Z wizytą w oczyszczalni ścieków - 07.05.2015
Co dzieje się z wodą wylewaną do kanalizacji? –to pytanie skierowały nauczycielki p. M. Dziurlikowska i M. Lipska do uczniów klasy III i IV. Prawidłowej odpowiedzi popartej doświadczeniem udzieliły dzieci po powrocie z wycieczki do rypińskiej oczyszczalni ścieków. Podczas tej wizyty uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces oczyszczania ze ścieków wody i poznali rolę odpowiednich bakterii tlenowych wspomagających ten proces. Pani Ewa, oprowadzająca grupę, nie tylko ciekawie omawiała każdy z etapów oczyszczania wody, wzbogacając opowieść anegdotami z historii oczyszczalni, ale i odpowiadała cierpliwie na pytania uczniów. Chwilami dało się nawet zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu towarzyszącym podczas zwiedzania. Wycieczka była bardzo pouczająca.
Ważne numery
W dniu 27 kwietnia na zaproszenie Fundacji dzieci z oddziału przedszkolnego oraz punktów przedszkolnych z gminy Rogowo uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Ważne numery” w wykonaniu teatru MagMowcy. Przedstawienie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Nadrożu. Dzieci brały czynny udział w spektaklu poznając i utrwalając ważne numery alarmowe. Przedszkolaki miały okazję przeżyć niesamowite wrażenia przenosząc się w świat dorosłych, połączony z elementami nauki i dobrej zabawy.
27.04.2015 - Ważne numery
Klasy III-VI na basenie w RCS w Rypinie - 6.02.2015
6 lutego w piątek grupa uczniów klasy III, IV, V i VI pojechała do Rypina na basen. Tam, pod czujnym okiem opiekunów - p.Magdy Barcikowskiej, p.Jarka Ziółkowskiego oraz ratownika - p. Karoliny uczniowie korzystali z atrakcji jakie oferuje RSC.
Wizyta w bibliotece na słodko...
5 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Gminną Bibliotekę w Sosnowie. Po wysłuchaniu bajki "Franklin i ciasteczka" same zabrały się do przygotowania ciastek. Pod opieką p. Marzeny Świeżawskiej, p. Anety Kowalskiej i p.Edyty Bilickiej wałkowały ciasto, wyciskały różne kształty i z niecierpliwością czekały aż się upieką. Samodzielnie wykonane ciasteczka smakowały znakomicie.
Każdy otrzymał przepis aby mógł "nauczyć" mamę, jak wykonać słodką przekąskę.
„Kolczasta przyjaźń” w bibliotece
13 stycznia 2015r. uczniowie klas O, I, II i III zostali zaproszeni do Biblioteki Gminnej w Sosnowie. Celem wizyty było obejrzenie przedstawienia pt. „Kolczasta przyjaźń” zaprezentowanego przez aktorów z „Teatru Inspiracja” w Krakowie.
W spektaklu w przezabawny sposób przedstawiono historię Jeża, który ze względu na zainteresowania i wygląd był wyśmiewany przez mieszkańców lasu, głównie zarozumiałego i pyszałkowatego Tygrysa. Okazało się jednak, że nawet krańcowo różne postaci, jak Tygrys i Jeż mogą zaprzyjaźnić się ze sobą, jeżeli spróbują się zrozumieć i dostrzec wartość płynącą z inności. Trzeba tylko być tolerancyjnym. Forma przekazu bardzo podobała się młodej widowni. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami.
Dziękujemy p. Marzenie za zaproszenie na przedstawienie.
15.12.2014 - WORD Włocławek
15 grudnia uczniowie klasy I i przedszkolaki wybrali się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku. Uczestniczyli tam w zajęciach z bezpiecznego poruszania się po drogach. W czasie zabaw dzieci poznały również niektóre znaki drogowe i pracę policjanta. Zobaczyły także salę egzaminacyjną i plac manewrowy, na którym zdawany jest egzamin na prawo jazdy.
"Maluchy" juz wiedzą jak zachować się na ulicy. A Wy?
WORD Włocławek - oddział przedszkolny i klasa I
14.11.2014 - kino Sierpc Jutrzenka Pinokio
Dnia 14 listopada 2014 r. odbył się wyjazd do kina ,,Jutrzenka” w Sierpcu na film pt. ,,Pinokio”. Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym, a na koniec odwiedzili McDonalda. Zrealizowana z humorem i rozmachem bajka w pełni pochłonęła nie tylko młodych widzów. Z zapałem śledziliśmy losy drewnianego chłopca, a największe wrażenie wywarły na nas sceny we wnętrzu wieloryba. Film okazał się przecudowną i pouczającą lekturą.
Kino Jutrzenka Sierpc - klasy IV-VI
Tęczowa Kraina - Rypin 24.10.2014
24 października uczniowie z oddziału przedszkolnego były w „ Tęczowej Krainie” w Rypinie. Dzieci zabrały ze sobą kolegów i koleżanki z „Chatki Puchatka”. Wszyscy chętnie i zgodnie korzystali z basenu z piłeczkami, labiryntów, zjeżdżalni i wielu innych ciekawych zabawek, które się tam znajdują.
Zabawom nie byłoby końca gdyby Panie nie kazały wracać do szkoły. Hmm.....może pojedziemy tam jeszcze raz? – marzyły sobie zadowolone z wyjazdu dzieci.
Miejsce to jest spełnieniem marzeń każdego Malucha. Kolorowe, atrakcyjne zabawki, mnóstwo czasu na korzystanie z nich w sposób dowolny, bieganie, hałasowanie i wiele, wiele innych swobód, które są dla dziecka jak spełnienie marzeń. A wszystko to pod bacznym okiem opiekunów.
Tęczowa Kraina Rypin 24.10.2014
PIĄTAKI NA BASENIE w Rypinie 14.10.2014
14 października 2014 na długo zostanie w pamięci uczniom klasy V, którzy razem
z wychowawczynią i rodzicami bawili się na basenie w Rypińskim Centrum Rekreacji. Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy. Była to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami z klasy.
Zabawa była przednia. Okazało się, że większość klasy umie pływać, a także nurkować. Wszyscy próbowali swoich sił na zjeżdżalni. Na koniec relaksowaliśmy się w jacuzzi. Po dwugodzinnym pobycie na pływalni poszliśmy się przebierać i suszyć włosy. Później pojechaliśmy na pyszne jedzonko do baru „Salsa”. Każdy zamówił to, na co miał ochotę, więc apetyt przyszedł na kebaby, talarki, hamburgery. Czas, który spędziliśmy wspólnie z rodzicami i wychowawczynią był świetną zabawą dla wszystkich.
Mamy nadzieje, że to nie ostatnia taka wycieczka i powtórzymy ją w niedługim czasie.
Basen 14.10.2014
Rok szkolny 2013/14
Rodzinne Centrum Rozrywki Brodnica - 12 marca 2014
12 marca przedszkolaki wraz z pierwszakami wybrali się do Brodnicy do rodzinnego Centrum Rozrywki na 3-godzinną zabawę. Wspaniale wyposażona sala zachwyciła wszystkich zabawowiczów. Zjeżdżalnie, labirynty, armatki pneumatyczne, baza samochodowa, bilard, karuzela, automaty do gier były w zasięgu każdego uczestnika wycieczki. Jedynie pani Sylwia potrafiła oderwać dzieci od szaleństw i pozwolić im odpocząć w trakcie zabaw animacyjnych. Można też było odpocząć przy stolikach i skorzystać ze słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez organizatora. Zmęczenie poczuliśmy dopiero w autobusie, a niektórym udało się nawet przysnąć. Pełni wrażeń, usatysfakcjonowani zabawą, wróciliśmy do naszej szkoły.
Taką zabawę polecamy innym uczniom.
Warszawa - 11.04.2014
Górzno - 15.04.2014
15 kwietnia był dla klas I, II i III niecodziennym dniem. Zaproszeni przez ośrodek „Wilga” pojechały na wycieczkę do Górzna. Poprowadzeni przez przewodnika miały okazję podziwiać uroki wiosny w Górznieńskim Parku Krajobrazowym. Zobaczyły rośliny nieznane w lasach naszej okolicy, takie jak czosnek niedźwiedzi, czy szczawik zajęczy. Po wędrówce czekał na nich ciepły posiłek. Potem uczestniczyły w lekcji o życiu leśnych zwierząt. Na pamiątkę „spotkania z przyrodą” każde dziecko otrzymało upominek w postaci gry planszowej.
Do Sosnowa wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.