Rok 2016/17


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

 

WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS…

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole odbyła się w atmosferze wyróżnień, podziękowań i wzruszeń.
Zebranych na sali gimnastycznej powitała przewodnicząca szkoły Małgorzata Zaborowska, zapraszając do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Renaty Czajkowskiej, z którą tego dnia trzeciaki się żegnały. Następnie najbardziej pracowici i sumienni odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz finansowe. Ale to nie koniec emocji.
W tym dniu pożegnaliśmy nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zakończyli współpracę z naszą placówką. Uczniowie klasy VI przygotowali montaż słowno – muzyczny dziękując w imieniu nas wszystkich pani Irenie Czajkowskiej, która po 39 latach pracy zawodowej przeszła na emeryturę, pani Krystynie Goźlińskiej, która w naszej szkole przepracowała 29 lat, pani Marcie Jeżewskiej, która oddała nam 9 lat swojego życia oraz panu Robertowi Więczkowskiemu, który w naszej szkole pracował 8 lat.
Po podziękowaniach od społeczności uczniowskiej popłynęły wraz ze łzami , słowa od pani dyrektor Katarzyny Daszkowksiej, a następnie przedstawicieli Rady Rodziców.
Podziękowaniom, życzeniom i łzom wzruszeń nie było końca. Odeszliśmy na dwumiesięczne wakacje ze świadomością,że we wrześniu czekają nas zmiany.

 

 

 


 

IMPREZA ŚRODOWISKOWA

26.05.2017

 

V PIKNIK RODZINNY

26 maja kolejny raz zorganizowaliśmy imprezę środowiskową, dzięki której połączyliśmy naukę z zabawą. Pierwszym punktem pikniku była akademia z okazji Dnia Matki. Uczniowie klas I – III wierszem i piosenką podziękowali swoim mamom za trud włożony w wychowanie i złożyli życzenia z okazji ich święta.
Druga część pikniku miała charakter konkursowo – sportowy. Było przeciąganie liny, zbijanie piłek, picie wody na czas, zbieranie piłek na taczki i wiele innych. Zwycięzcy i uczestnicy zabaw otrzymali nagrody rzeczowe. Tradycyjnie odbył się wyścig na minirowerku o Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii dzieci i dorosłych. W tym roku puchar wywalczyli ; Szymon Bejgrowicz z klasy VI i pan Michał Rosiak.

 


 

NA SZCZEBLU MIĘDZYNARODOWYM

 24.05.2017r.

Brązowy medal

Od wielu lat współpracujemy z Państwową Strażą Pożarną w Rypinie. Bierzemy udział w prelekcjach na temat zachowania się w trudnych sytuacjach, konkursach wiedzy pożarniczej czy plastycznych o tej samej tematyce.
W tym roku uczennica klasy VI Małgorzata Zaborowska wspięła się na sam szczyt, osiągając wyróżnienie w plastycznym konkursie pt.:”Strażak ratownik” na szczeblu międzynarodowym. Nasze zaangażowanie zostało dostrzeżone przez Komendanta Powiatowego PSP w Rypinie Roberta Wiśniewskiego, który osobiście podziękował za owocną współpracę wręczając Pani Dyrektor Brązowy Medal „ Za Zasługi dla Pożarnictwa”, a Małgosi maskotkę – strażaka.

 


 

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

02.02.2017

 

„ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”

We wtorek 2 maja w Dniu Flagi w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyła się finałowa gala wręczenia nagród i wyróżnień w plastycznym konkursie na artystyczną wersję Orła Białego.
Wśród 871. nadesłanych prac ze szkół na Kujawach i Pomorzu znalazły się dzieła uczniów naszej szkoły; Marceliny Kucharskiej, Oliwii Skrobuszewskiej, Małgorzaty Zaborowskiej i Adama Żołnowskiego, którzy wspólnie z panem Jarosławem Ziółkowskim wzięli udział w patriotycznym pochodzie i wystawie prac.
Z naszej szkoły wyróżnienie zdobył Adam.

 

 


 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

28.04.2017

 

„Żyjąc w świecie wierszy zapominamy o używkach”

W piątek 28 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole gminny konkurs recytatorski pod hasłem „Żyjąc w świecie wierszy zapominamy o używkach”.
Do konkursu przystąpiło 24 uczestników ze szkół w Rogowie, Nadrożu, Nowym Kobrzyńscu i Sosnowie.
Wśród klas 0-I zwyciężyli : Oliwia Ciemiecka z Rogowa, Karol Krajnik i Maja Lotarska z Sosnowa. Wyróżnienie otrzymała Julia Pryl z Nadroża.
W kategorii klas II – III pierwsze miejsce zajęła Amelia Lotarska z Sosnowa, drugie– Wiktoria Groszewska z Nadroża, a trzecie miejscre popłynęło do Julii Trymers z Rogowa. Wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły – Magdalena Moczkowska.
Wśród uczniów klas IV – VI pierwsze i drugie miejsce otrzymali uczniowie z Nadroża : Katarzyna Wiśniewka i Oskar Gzubicki. Miejsce trzecie popłynęło do Amelii Piotrowskiej ze szkoły w Nowym Kobrzyńsku, a Macelina Kucharska otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.
Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane prze Urząd Gminy Rogowo oraz naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok !

 

 


 

CHOINKA SZKOLNA

21.01.2017

 

Choinko, choinko,
świąteczną masz minkę!
Łańcuszek wpleciony
w zieloną czuprynkę!
                           Dorota Gellner

 

21 stycznia bawiliśmy się na zabawie karnawałowej, w przygotowania której włączyli się uczniowie , nauczyciele i rodzice.
Uczniowie pod kierunkiem opiekunów przygotowali program artystyczny. W trakcie tańców i pląsów, dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkich obdarował słodkimi prezentami. Miłym przerywnikiem w tańcach była słodka kawiarenka zorganizowana przez mamy. Każdy mógł posmakować domowego ciasta i odpocząć, by z nowymi siłami ruszyć na parkiet.

 


 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 

15.01.2017

 

25 LAT JEDNOCZYMY POLAKÓW

Tak brzmiało hasło tegorocznej akcji WOŚP, w której tradycyjnie wzięliśmy udział. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać 1000 złotych!
Cel był szczytny, więc organizowaliśmy szereg imprez, które łączyły przyjemne z pożytecznym. Była szkolna dyskoteka, kawiarenka, kiermasz stroików bożonarodzeniowych, loteria. Przez cały okres tuż przed finałem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kwestowali z puszką WOŚP.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc!
Pieniądze przekazaliśmy go gminnego sztabu WOŚP w Rogowie, gdzie podczas finału uczniowie naszej szkoły wzięli udział w występach artystycznych.

 


 

SZKOLNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

22.12.2016

 

KOLĘDA CZYLI RADOŚĆ

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki przed Świętami ,w szkole wystawiono jasełka.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.
Całość przeplatana pastorałkami i kolędami przygotowała nauczycielka katechezy pani Izabela Meler. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali życzeń pani dyrektor Katarzyny Daszkowskiej i księdza proboszcza Marka Zacieskiego. Pozostając w świątecznym nastroju podzieliliśmy się opłatkiem przekazując sobie najskrytsze życzenia.
6 stycznia 2017 roku szkolne jasełka zostały wystawione w kościele w Pręczkach.