Rok 2013/14Zakończenie roku szkolnego 2013/14

 

Dnia 27 czerwca 2014r. zakończyliśmy rok szkolny 2013/14 i pożegnaliśmy absolwentów.

 

Zakończenie roku szkolnego 2013/14

 


 

"List do Świętego Jana Pawła II"

 

„Zanieście przyszłym pokoleniom

świadectwo wiary, nadziei i miłości.

Bądźcie wytrwali”

                                     Jan Paweł II

 

     W ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Sosnowie zaprosiła uczniów klas IV – VI z gminy Rogowo do udziału w GMINNYM KONKURSIE „LIST DO ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II”.
Celem konkursu było przybliżenie postaci Papieża - Polaka, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka, rozwijanie zdolności pisarskich a przede wszystkim integracja międzyszkolna.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na uroczystym apelu szkolnym dnia 15.05.2014r.
Listy uczestników zostały zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sosnowie: Karolinę Moczkowską, Annę Łaszkiewicz, Sandrę Cendrowską, Małgorzatę Skowrońską i Miłosza Cielickiego w tle lirycznej i religijnej muzyki. Nad organizacją uroczystości czuwały panie Izabela Meler i Magdalena Barcikowska.

 

Jury konkursu w składzie:

 

Marzena Świeżawska - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie - przewodnicząca

Marianna Przeradzka - pracownik Urzędu Gminy w Rogowie

ks. Marek Zacieski - proboszcz parafii p.w. Św. Bartłomieja w Rogowie

 

wyłoniło zwycięzców.

 

 I miejsce - Mateusz Rumocki - Szkoła Podstawowa w Nadrożu

 

II miejsce - Anna Łaszkiewicz - Szkoła Podstawowa w Sosnowie

 

III miejsce - Natalia Przybysz - Szkoła Podstawowa w Rogowie

 

wyróżnienie - Hubert Piotrowski - Szkoła Podstawowa w Nadrożu

 

Nagrody laureatom wręczyła pani Dyrektor Katarzyna Daszkowska oraz przewodnicząca komisji pani Marzena Świeżawska
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali upominki i dyplomy, organizatorzy podziękowali również opiekunom i komisji konkursowej.

 

GMINNY KONKURS "LIST DO ŚW.JANA PAWŁA II" 15.05.2014

 


 

 Pierwszy Dzień Wiosny 24.03.2014

Samorząd Szkolny rządzi!!!

 

Wiosną wszystko budzi się do życia, świat staje się coraz piękniejszy i jednocześnie bardziej przyjazny człowiekowi. Często pierwszy dzień wiosny jest dla uczniów okazją do wagarów, ale są i tacy, którzy umieją cieszyć się tym dniem, nawet w towarzystwie nauczycieli. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sosnowie w radosnych nastrojach „wyszli z ławek” i postanowili spędzić ten dzień na wesoło. Już od 8 władzę w szkole przejął Samorząd Uczniowski, który zaplanował wiele atrakcji. Na początek każda klasa miała przygotować reprezentanta do pokazu wiosennej mody, wesoło bawiliśmy się podczas konkursu: Jaka to melodia?, Kocham cię Sosnowo, Eurowizja itd. Marzanna – zimowa panna już czekała na pożegnanie zimy. Uroczystość przyciągnęła nawet najzagorzalszych wagarowiczów, którzy chętnie włączali się do wspólnej zabawy. Na koniec każdy z wychowawców otrzymał Miotłę na wypędzanie uczniowskiego lenia.

Pierwszy Dzień Wiosny 24.03.2014

 

„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz w roku się zdarza,
Gdy 8 Marca z gwarem wiosny,
Wytryśnie z kartek kalendarza.”

 

     Dzień 8 marca tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było. Wszyscy – zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie zgromadzili się na przystrojonej i oświetlonej rześkim marcowym słoneczkiem sali gimnastycznej. Uczniowie przygotowani przez męską część grona pedagogicznego wprowadzili wszystkich w wesoły i odświętny nastrój. Aktorzy byli nieco stremowani, ale bardzo przejęci faktem, że to im przypadł w udziale występ z okazji tak ważnego święta.
     Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym na sali, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia zdrowia, szczęścia, radości sprawiły wszystkim wiele przyjemności.

Uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet 07.03.2014

 

„Jak się bawić, to się bawić,

duszę sprzedać, frak zastawić!”

ZABAWA CHOINKOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SOSNOWIE


W sobotę 1 lutego 2014 w Szkole Podstawowej w Sosnowie odbyła się oczekiwana przez wszystkich uczniów zabawa choinkowa. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki, ich rodzice oraz młodsze i starsze rodzeństwo. Zabawa podzielona była na trzy części, które stworzyły niepowtarzalny klimat. Na początku uczniowie zaprezentowali na małej scenie program artystyczny. Był między innymi pokaz układu tanecznego „Koty” w wykonaniu klasy I oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy tanecznej TaMa. Inscenizacje teatralną pod tytułem „Porwanie choinek” zaprezentowało koło teatralne. Talenty wokalne pokazał oddział przedszkolny, klasa II i III. Mimo wielkiego zdenerwowania i tremy towarzyszącej występom, część artystyczna zakończyła się wielkim sukcesem, któremu towarzyszyły gromkie brawa.
Na choinkę przybyli liczni goście, toteż sala gimnastyczna zapełniła się po brzegi. Najbardziej oczekiwaną przez wszystkich chwilą było przybycie Świętego Mikołaja, któremu tego roku zbytnio się nie śpieszyło i przybył do nas z opóźnieniem. Ale temu Panu można wiele wybaczyć, gdyż jest najbardziej zapracowaną osobą na świecie. Zabawę choinkową rozpoczęli uczniowie naszej szkoły, jednak muzyce, którą grał na żywo zespół muzyczny nie mogli oprzeć się również dorośli, którzy dołączyli do swoich pociech.
W czasie przerw w tańcach czekała na wszystkich słodka kawiarenka przygotowana przez panie z Rady Rodziców. Domowe ciasta i ciepła kawa i herbata smakowały wszystkim.
I choć na dworze mieliśmy śnieg i mróz, zabawa choinkowa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, dzięki temu dostarczyła wszystkim obecnym wielu pozytywnych emocji.

Choinka szkolna - 1.02.2014
Choinka szkolna - 1.02.2014

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA -21.01.2014

 

W Szkole Podstawowej w Sosnowie 21 stycznia było wielkie święto. Przedszkolaki przygotowały spotkanie, na które zostali zaproszeni szczególni goście. Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta już od rana niecierpliwie czekały na licznie przybyłych na uroczystość dziadków.
Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały część artystyczną pod okiem p. Marioli Czarneckiej. Dziadkowie mogli zobaczyć jak występują ich mali artyści na szkolnej scenie. Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Każda babcia i dziadek otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci piękne serduszka z masy solnej. Kolejną niespodzianką dla naszych gości był duży tort.
Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

Dzień Babci i Dziadka - 21.01.2014

 


„Światełko do nieba” - 12.01.2014

 

     To już 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku uczniowie naszej szkoły wspierali akcje pod hasłem: „NA RATUNEK”.

     Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów udało nam się uzbierać 710 zł, co w przeliczeniu na jednego ucznia daje 6,83 zł.
     Do Orkiestrowej Puszki wrzuciliśmy pieniążki zgromadzone z loterii fantowej, słodkiej kawiarenki i kiermaszu świątecznego. Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i "na rzecz godnej opieki medycznej seniorów".
     W niedzielę 12 stycznia wspólnie z uczniami wszystkich szkół w gminie braliśmy udział w Wielkim Finale. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Daszkowski z oddziału przedszkolnego, który zaśpiewał utwór „Wszystko się zmienia, gdy masz marzenia” oraz zespół taneczny TaMa w składzie: Sandra Cendrowska, Anna Łaszkiewicz, Kinga Pesta, Julia Zaborowska, Wiktoria Zaborowska, Kamila Zdanowska i Tomasz Brzuska w trzech układach tanecznych.

 Wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczny finał

DZIĘKUJEMY :)

Relacja z finału na http://tv.rypin.com/rogowo/wosp-rogowo/

 


W Kościele w Rogowie - 5.01.2014

 

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez księdza proboszcza parafii p.w Św. Bartłomieja w Rogowie do wystawienia szkolnych Jasełek w kościele. W uroczystość Trzech Króli na mszy św. o godzinie 11:00 nasi mali aktorzy zaprezentowali przedstawienie "Maleńka miłość"

Jasełka w Kościele - 5.01.2014

 


„Maleńka miłość” - 19 grudnia 2013 - Jasełka w szkole

     Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu, czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Co roku baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sosnowie zaprezentowali w trakcie spotkania opłatkowego przedstawienie „Maleńka miłość”. Występy zaprezentowane przez najmłodszych wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie.
Również tego dnia Rodzice oraz zaproszeni Goście mogli wspomóc akcję Ogólnopolską- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, kupując wykonane przez uczniów wszystkich klas stroiki świąteczne – za co serdecznie dziękujemy!

WSZYSTKIM BLISKIM NASZEJ SZKOLE ŻYCZYMY:
„Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem"
K.I.Gałczyński

Jasełka w szkole - 19.12.2013

 


Mikołajki - 6.12.2013

 

Kto nosi czapkę św. Mikołaja, ten zwolniony będzie z ustnego odpowiadania !!!

Hu, hu, ha, hu, hu, ha,
Nasza zima zła!
Ale zima z Mikołajem
Jest pachnącym, ciepłym majem!
Zawsze bądź wśród nas
Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!

 

WIZYTA DŁUGO OCZEKIWANEGO GOŚCIA

6 grudnia 2013 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów. Miło spędzony czas w klasach wspólnie z wychowawcami poprzedził seans filmowy w Szkolnym Kinie Mikołajkowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski oraz akcja
„Kto nosi czapkę św. Mikołaja, ten zwolniony będzie z ustnego odpowiadania.”
Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 


Andrzejki - 29.11.2013

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze.

 

 


Gminny Konkurs Recytatorski i Gminny Konkurs Plastyczny - 26.11.2013

 

"Żyjąc w świecie wierszy zapominamy o używkach"

 

26 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej w Sosnowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Żyjąc w świecie wierszy zapominamy o używkach”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Rogowo – SP Nowy Kobrzyniec, SP Rogowo, SP Nadróż oraz SP Sosnowo. Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowało 27 uczestników. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: klasy 0-1, klasy II-III, klasy IV-VI.
Rok 2013 jest rokiem Tuwima, dlatego w konkursie dominowały wiersze tego poety.
Po konkursie recytatorskim nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „ Twórczość Tuwima pędzlem malowana”. Na konkurs wpłynęły 93 prace.

Konkursy ocieniło jury w składzie:

Hanna Maciejewska – nauczyciel polonista z Publicznego Gimnazjum w Rogowie – przewodnicząca
Bogumiła Zarębska – zastępca Wójta Gminy Rogowo
Ewa Kaślewicz – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie
Jadwiga Krajewska – emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Sosnowie

Fundatorem nagród był Urząd Gminy Rogowo oraz Szkoła Podstawowa w Sosnowie.

Nagrodzeni w Gminnym Konkursie Recytatorskim:
Kategoria klas 0-I
I miejsce – Szymon Daszkowski SP Sosnowo
II miejsce – Małgorzata Wąsicka SP Nadróż
III miejsce – Iza Mikołajczyk SP Nowy Kobrzyniec
Wyróżnienie – Oliwia Wernerowska SP Sosnowo
Kategoria klas II-III
I miejsce – Julia Słomińska SP Nadróż
II miejsce – Roksana Krawczyk SP Rogowo
III miejsce – Małgorzata Zaborowska SP Sosnowo
Wyróżnienie – Adam Wąsicki SP Rogowo
Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Anna Łaszkiewicz SP Sosnowo
II miejsce – Maciej Jaskulski SP Nadróż
III miejsce – Małgorzata Skowrońska SP Sosnowo
Wyróżnienie – Karolina Moczkowska SP Sosnowo

Nagrodzeni w Gminnym Konkursie Plastycznym:
Kategoria klas 0-I
I miejsce – Amelia Zglińska SP Nowy Kobrzyniec
II miejsce – Iza Mikołajczyk SP Nowy Kobrzyniec
III miejsce – Aleksandra Czerska SP Rogowo
Wyróżnienie – Marta Kosakowska SP Rogowo
Kategoria klas II-III
I miejsce – Jakub Skowroński SP Nadróż
II miejsce – Mateusz Rutkowski SP Nadróż
III miejsce – Julia Przybysz SP Rogowo
Wyróżnienie – Małgorzata Plaskiewicz SP Sosnowo
Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Wiktor Kruziński SP Rogowo
II miejsce – Oliwia Graczyńska SP Rogowo
III miejsce – Konrad Orędowski SP Rogowo
Wyróżnienie – Karolina Stefańska Nowy Kobrzyniec

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 


ŚWIĘTO PLUSZOWEO PRZYJACIELA - 25.11.2013

 

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Najmilsza zabawka dzieci, a może też czasem wciąż dorosłych, obchodzi tego dnia swoje urodziny. Takiego święta nie mogli przegapić uczniowie Szkoły Podstawowej w Sosnowie. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego pluszowego przyjaciela. Samorząd Uczniowski zaprosił Radnego Gminy Rogowo pana Marka Długokęckiego, aby przeczytał bajkę o Kubusiu Puchatku. Zaproszony gość bajką "Lepkie łapki" przybliżył wszystkim przygody najwspanialszego misia, ulubieńca wszystkich Kubusia Puchatka. Dla osób, które uważnie słuchały czekały nagrody za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Następnie każdy mógł przedstawić swojego kompana zabawy oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wykazali się wiedzą odpowiadając na pytania, zręcznością zbierając wykałaczki misiową łapą, Kubusiowym apetytem zjadając pyszny miodek oraz znajomością melodii z bajek.

Na wygranych czekało małe co nieco.

 

 


95.Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę - 08.11.2013

 

Ojczyzna wolna, znowu wolna!

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli w 1918 r. stało się niepodległe.
W naszej szkole społeczność uczniowska od paru dni przygotowywała się do godnego udziału w uroczystej akademii przygotowanej przez uczennice klasy szóstej pod kierunkiem p. Anny Drwenckiej.
Wśród utworów zaprezentowanych przez dzieci były wiersze oraz pieśni, których słowa oddają ideę obchodzonego święta, a scena dialogu dziadka z wnuczkiem przeniosła nas w czasy , gdzie nawet dzieci w szkołach prześladowano za polskość.
Zachwyt budziła dojrzałość zaproszonych do obejrzenia programu artystycznego . Powaga, szacunek i czynny udział w akademii dodały świetności uroczystości.
Całość zakończyła się zapaleniem znicza i złożeniem kwiatów pod brzozowym krzyżem oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

 

 


 

POTWORY I SPÓŁKA czyli dyskoteka w naszej szkole - 31.10.2013

 

          Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na „Potworną Klasę”. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością w przebieraniu się. Dominowały diabełki, wampiry, czarownice. Każdy pomysł był na wagę złota. Trudno było wybrać najbardziej potworną klasę, dlatego nagrodzono wszystkie klasy w trakcie zabawy z okazji Halloween.

         Wszyscy świetnie się bawiliśmy w rytmach najnowszych przebojów. Uczniowie mogli brać udział w różnych konkursach przygotowanych przez dziewczyny z klasy VI. Największe poruszenie wzbudził konkurs charakterystyczny dla tego święta o nazwie "Apple bobbing” ,w trakcie którego należy złowić ustami jabłko pływające w misce z wodą.

  


JEST TAKI DZIEŃ W ROKU ...  - 30.10.2013r

  

   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sosnowie 30 października odwiedzili pobliskie cmentarze. Klasy młodsze wspólnie z oddziałem przedszkolnym i opiekunami pojechały na cmentarz parafialny w Rogowie. Tam dzieci zapaliły znicze i postawiły kwiaty na grobach pomordowanych w czasie II wojny światowej oraz na grobie byłego dyrektora SP w Sosnowie.

Natomiast uczniowie klas starszych pojechali na cmentarz do Gójska. Tam zapalili znicze na grobie byłej dyrektor SP w Sosnowie. Uczniowie posprzątali również pomnik pomordowanych przez okupanta hitlerowskiego w latach 1939-1945 mieszkańców Czumska Dużego znajdujący się w Urszulewie – Nadleśnictwie.

 

                                                "Kręte alejki wiodące przez ziemię

                                                        znaczone krzyżami

                                                  poświata płomieni wypełnia

                                                         ogrom ciemności

                                                    i cisza zmieszana z zadumą"

 

Sprzątanie grobów przed świętem zmarłych

 


Ślubowanie uczniów klasy I - 29.10.2013

 

Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!!!

29 października w Szkole Podstawowej w Sosnowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci społeczności uczniowskiej.
Wszystkich zgromadzonych na sali przywitała prowadząca uroczystość – koleżanka z VI klasy Ania Łaszkiewicz.
Uśmiechnięci, w odświętnych strojach pierwszacy wmaszerowali na salę recytując wiersz, po czym zostali przywitani przez brać uczniowską wierszem w wykonaniu Małgosi Skowrońskiej – uczennicy klasy IV. Aby zasłużyć na miano ucznia pierwszacy błysnęli niebywałymi talentami – pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali pełną wiedzę o swojej ojczyźnie, wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zasadami zachowania się w szkole i grupie rówieśniczej, wykazali się sprytem i niezwykłą sprawnością. Cały popis pierwszaków dowiódł, że są gotowi do wkroczenia w szeregi społeczności szkolnej i został nagrodzony gromkimi brawami oraz okrzykiem „Owszem, owszem, tak, tak, tak”.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Katarzyna Daszkowska dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Sosnowie”.

 


 

Wyjazd na basen do Rypina - 25.10 2013r.

Zajęcia na basenie

 


 

24 października 2013r. godz. 15:00 - spotkanie wychowawców klas z rodzicami


 

Spektakl historyczny - 16.10.2013

„Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”

 

16 października uczniowie naszej szkoły brali udział w żywej lekcji historii. Dwaj panowie ubrani w zbroje rycerskie opowiadali o zwyczajach, strojach i życiu ludzi w średniowieczu. Zaprezentowali jak dawniej walczono. Uczniowie na koniec mogli dotknąc, przymierzyć , zobaczyć z bliska repliki przedmiotów i ubrań używanych w "Polsce pierwszych Piastów".

Spektakl historyczny

 

 


 

"Kawa Inka czy Kakao" - DEN w szkole
11 października 2013 roku do szkoły zawitała telewizja śniadaniowa "Kawa Inka czy Kakao". Uczniowie uczcili Dzień Edukacji Narodowej humorem i piosenką. Były też życzenia dla pracowników oświaty za codzienny trud na polu zwanym edukacją. Na koniec głos zabrała pani Dyrektor. Podziękowała za pięknie przygotowaną uroczystość oraz złożyła życzenia zebranym gościom.

Dzień Nauczyciela

 

30 września 2013 roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka !

Najpierw w klasach, wspólnie z wychowawcami obdarowaliśmy Chłopców słodyczami i upominkami śląc najlepsze życzenia, a po dużej przerwie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie wziąć udział w szkolnej dyskotece. Dziewczęta z klasy VI przygotowały szereg konkursów i zabaw, nagradzając uczestników zabawy słodkimi lizakami :) Było obieranie ziemniaków na czas plastikowym nożem i rzewne łzy podczas siekania cebuli. Kaskaderskim wyczynem było oddzielenie białka od żółtka i ubicie piany czy przyszywanie guzików. Najwięcej radości i uśmiechu wywołała "walka" o miejsca siedzące, gdy cichła muzyka. Pod koniec imprezy dołączyli do nas absolwenci naszej szkoły. Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy !!!

Dzień Chłopaka

 


  

  Trening uczenia się - warsztaty z PPP z Rypina 24.09.2013

Klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Sosnowie wspólnie ze swoimi rodzicami oraz wychowawcą wzięła udział w warsztatach dotyczących efektywnego uczenia się, które przygotowały panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rypinie. Uczniom, wszyscy powtarzają: „Ucz się. Będziesz mieć wyniki, jeśli będziesz więcej się uczyć”. Do pewnego stopnia jest to rada prawdziwa, ale tylko do pewnego stopnia.
Należałoby powiedzieć: „Ucz się inaczej. Takie same działania, to takie same efekty. Poprawisz sposób uczenia się, poprawią się efekty”.
Więc co i jak poprawić? - wyjaśniały panie z poradni. Jest wiele wskazówek, rad, spostrzeżeń, uwag, które pomagają uczniom w udoskonaleniu swojej nauki. Rodzice razem z uczniami na własnej skórze testowali ćwiczenia ułatwiające pamięć. Najważniejszą wskazówkę dzieci dostały na koniec: „Żadna, nawet najlepsza rada nie pomoże ci, jeśli nie będziesz jej systematycznie i konsekwentnie stosować we własnej, codziennej nauce”.

Warsztaty dla uczniów i rodziców
 http://spsosnowo.pl/
http://spsosnowo.pl/

 


 Założyliśmy stronę internetową - 24.09.2013

 

 http://spsosnowo.pl/ 

 


 

"Odkrywamy czystą Polskę" - 20.09.2013

 

Dnia 20 września uczniowie podzieleni na grupy wyruszyli na sprzątanie terenu wyznaczonego przez Koło Małego Ekologa. Uczniowie bardzo poważnie potraktowali swoje zadanie i z zaangażowaniem oczyszczali ze śmieci teren wokół szkoły. Najwięcej zebraliśmy plastików. Dzięki takim akcjom nasza okolica jest czystsza.

Sprzątanie Świata


Wybory do SU - 18.09.2013

Mamy nowe władze !!!

Dnia 13 września odbyła się w szkole debata, podczas której kandydaci do Samorzadu Szkolnego przedstawili swoje programy wyborcze. Kanydaci mieli dużo pomysłów, by ulepszyć naszą szkołę.

18 września to dzień, w którym wybraliśmy władze szkoły

 

Przewodnicząca - Kinga Pesta klasa VI (32 głosy)

 

Zastępca - Maciej Krajnik klasa IV (23 głosy)

 

Sekretarz - Anna Łaszkiewicz klasa VI (8 gosów)

 

Na opiekuna Samorządu uczniowie wybrali p. Magdalenę Barcikowską

 

Wszystkim wybranym - gratulujemy !!!

 

 


 

Pierwszy dzwonek 2013/14 - 2.09.2013

 

     2 września o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na sali gimnastycznej przywitała nas Ania i Kamila. Po odśpiewaniu hymnu dziewczęta przypomniały nam dlaczego dziś się spotykamy. Dotarło do nas, że to już koniec wakacji , a do nastęnych już tylko 10 miesięcy. Następnie głos zabrała p.o. dyrektora - p. K. Daszkowska. Przywitała wszystkich zebranych, zapoznała z przydziałem klas i wychowawstw. Na zakończenie wszystkim zebranym uczniom życzyła wielu sukscesów małych i dużych w pracy i nauce, ambicji i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, bo  „nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić”.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14