Konkursy



Rok szkolny 2017/18

 

 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - etap szkolny

Oliwia Skrobuszewska - I miejsce

Amelia Kozłowska - II miejsce

Marcelina Kucharska- III miejsce

 


Konkurs SKO

 

20 listopada został rozstrzygnięty kolejny konkurs SKO. Tym razem chętni uczniowie zostali poetami i ułożyli wierszyki zachęcające do oszczędzania. Wpłynęło 12 prac uzdolnionych młodych poetów. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Udało się jednak wyłonić najlepszego z najlepszych.
Oto lista nagrodzonych:

 

I miejsce :
Kinga Michalska
Stanisław Motylewski

 

II miejsce :
Kuba Cendrowski
Julia Bilicka

 

III miejsce :
Amelia Lotarska
Amelia Kozłowska
Maja Lotarska
Norbert i Nadia Koszal

 

Wyróżnienie :
Mateusz Janisławski
Roksana Skrobuszewska
Natalia Topolewska

 

Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach SKO.

 

Nagrodzony wierszyk:
autor Stanisław Motylewski

„Oszczędzanie”

Masz marzeń sto,
oszczędzaj w SKO.
Chcesz mieć coś fajnego,
ciułaj każdego drobnego.
Pójdź do Pani od zerówki,
wpłacić jej pięciogroszówki .
Wpisze Pani do książeczki,
że wpłaciłeś pieniążki.
Naklejkę też dostaniesz,
bo pieniążki dobrze wydajesz.
Mama będzie zadowolona,
że wychowała takiego ancymona.

 

 


Rok szkolny 2014/15

 


 

 


"UPOMINEK DLA MAMY Z OKAZJI JEJ ŚWIĘTA"

 

W maju SKO ogłosiło konkurs na upominek dla mamy.


I miejsce - AMELIA BIELICKA - kl.II


IImiejsce- JULIA TREPKOWSKA kl.II
                     NADIA LEMAŃSK kl.O


wyróznienia:
                   BRAYAN ŚLIWIŃSKI kl.O
                   OLIWIA ŚLIWIŃSKA kl.IV


 

 

16 kwietnia 2015r. z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologicznej dla klas I-III, oraz konkurs plastyczny ,,Rośliny chronione'' dla klas 0-III. Do konkursu wiedzy ekologicznej przystąpiło 14 uczniów z klas I-III. Organizatorem konkursu była p. Renata Czajkowska - opiekun Koła Małego Ekologa. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

I miejsce - Wiktor Paliński kl.I

                 Amelia Bielicka kl. II

 

II miejsce - Oliwia Wernerowska kl. II

 

III miejsce - Szymon Daszkowski kl. I

                  Marlena Gołębiewska kl.I

 


W konkursie plastycznym ,, Rośliny chronione'' zostały wyróżnione po dwie prace z każdej klasy:

 

- kl. 0 - Dominika Cendrowska i Kinga Michalska

 

- kl. I - Julia Skrobuszewska i Amelia Lotarska

 

- kl. II - Zuzanna Janisławska i Amelia Bielicka

 

- kl. III - Justyna Gołębiewska i Mateusz Belczyński

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy.

 


 

 

"WESOŁA PISANKA"


W marcu SKO zorganizowało konkurs na pisankę wielkanocną.Uczniowie z różnoronych materiałów wykonali ciekawe i kolorowe prace.
Jury przyznało nagrody: 


I miejsce- DOMINIK JASKÓLSKI - kl.0
                    MATYLDA KWIATKOWSKA - kl.II


II miejsce- NADIA LEMAŃSKA - kl.0
                     MAŁGOSIA SKOWROŃSKA - kl.V


III miejsce - ANIA PIOTRKOWSKA - kl.II
                        MATEUSZ JANCEWICZ - kl.0
                         AMELIA BIELICKA - kl.II


wyróżnienia: OLIWIA WERNEROWSKA - kl.II
                          MARCJANNA KUCHARSKA - kl.IV
                          KACPER LASKOWSKI - kl.IV
                          SZYMON BEJGROWICZ - kl.IV
                          BRAYAN ŚLIWIŃSKI - kl.0

 


"WALENTYNKOWY WIERSZ LUB RYMOWANKA"


     Konkurs w lutym  zorganizowało SKO. Wpłynęło 14 prac . Największym zainteresowaniem konkurs cieszył się wśród uczniów klasy III.
Jurorom trudno było wybrać najlepsze prace, dlatego nie przyznano nagród głównych, a wyróżnienia otrzymali:
PLASKIEWICZ MAŁGOSIA
KĘSICKA KLAUDIA
DZIURLIKOWSKA ANIELA
BELCZYŃSKI MATEUSZ
LEŚNIEWSKI ARTUR
BEJGROWICZ DAMIAN
KWIATKOWSKA MATYLDA
TREPKOWSKA JULIA
BIELICKA AMELIA
CENDROWSKA DOMINIKA
CENDROWSKI JAKUB

         


W grudniu Szkolna Kasa Oszczędności ogłosiła konkurs plastyczny na

KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ.
Do opiekuna SKO wpłynęło 20 prac.

kl.0 - 3 prace

kl.II - 1 praca

kl.III - 10 prac

kl.IV - 2 prace

kl.V - 1 praca

kl.VI - 3 prace

 Nagrody otrzymali:

                         I m.- Mateusz Belczyński z kl.III

                         II m.- Dominika Cendrowska z kl.0

                                       Patrycja Tierentjew z kl.VI

                         IIIm - Julia Trepkowska z kl.II

            wyróżnienia: Jakub Cendrowski z kl.0

                                        Mateusz Jancewicz z kl.0

                                       Artur Leśniewski z kl.III

                                       Mariusz Motylewski z kl.V

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.

 

 


17 listopada 2014r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.
Wiersze znanych polskich autorów prezentowało 26 uczniów – przedstawicieli klas 0-6. Organizatorem konkursu była p. Irena Czajkowska – opiekun koła teatralnego.Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria kl. 0-I

I miejsce – Wiktor Paliński z kl. I,
II miejsce – Szymon Daszkowski z kl. I
III miejsce – Magda Moczkowska z kl. 0

Kategoria kl. II-III

I miejsce – Klaudia Kęsicka z kl. III
II miejsce – Aleksandra Machalska z kl. III
III miejsce – Oliwia Wernerowska z kl. II

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce – Karolina Moczkowska z kl. VI
II miejsce – Małgorzata Skowrońska z kl. V
III miejsce – Natalia Machalska z kl. VI

 


 

V  SZKOLNY  TURNIEJ  MINI  PIŁKI  SIATKOWEJ

DZIEWCZĄT  I  CHŁOPCÓW 2014  

 

WYLOSOWANE  NUMERY  DRUŻYN

 

  1. GWIAZDECZKI,
  2. VOLLEY PLAYERS,
  3. POGROMCY,
  4. SZYBCY I WŚCIEKLIZY

 

KOLEJNOŚĆ  MECZÓW  IV  TURNIEJU MINI PIŁKI SIATKOWEJ 

 

DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW 

 

Kolejka

I

II

III

Kolejność gier

1-2

 

3-4

 

1-3

 

2-4

 

1-4

 

2-3

 

TABELA  ROZGRYWEK

 

 

1

2

3

4

1

 

 

 

14-25

11-25

(0:2)

21-25

25-19

6-15

(1:2)

 

13-25

14-25

(0:2)

2

 

 

 

25-14

25-20

(2:0)

 

25-23

25-23

(2:0)

3

 

 

 

 

 

17-25

13-25

(0:2)

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

PUNKTACJA

 

  1.  Wynik  meczu   2 : 0  -  3  punkty dla zwycięzcy meczu;  0  punktów dla przegranego,
  2.  Wynik  meczu   2 : 1 lub 1 : 2 2  punkty dla zwycięzcy meczu 1  punkt dla przegranego.

 

 

W Y N I K I

 

 

                                      ILOŚĆ  MECZY     /       PUNKTY    /    MIEJSC

 

     1.GWIAZDECZKI        -  .........3……….…/…………1…………/………IV………

 

     2. VOLLEY PLAYERS    -  ………3……….…/…………9…………/………I………

 

     3. POGROMCY           -   ………3……….…/…………2…………/………III……...

 

     4.SZYBCY I WŚCIEKLI   -……3……….…/…………6…………/………II……...

 

 

 

 

SKŁADY   DRUŻYN  V SZKOLNEGO   TURNIEJU

 

MINI  PIŁKI  SIATKOWEJ  DZIEWCZĄT  I  CHŁOPCÓW

 

„GWIAZDECZKI”                                                  „VOLLEY PLAYERS ”

 

  1.  Anna Plaskiewicz,                                   1. Szymon Krajnik,
  2. Natalia Machalska,                                     2. Adam Kapela,
  3. Marzena Motylewska,                                3. Krystian Siatkowski,
  4. Daria Topolewska,                                     4. Hubert Michalski,
  5. Karolina Moczkowska                                 5. Konrad Kucharski

 

                                

 

„POGROMCY”                                                      „SZYBCY I WŚCIEKLI”

 

  1.  Mateusz Daszkowski,                            1.Maciej Krajnik,
  2. Adam Żołnowski,                                      2. Tomasz Brzuska,
  3. Adrian Gołębiewski,                                  3. Łukasz Sitkowski,
  4. Szymon Bejgrowicz,                                  4. Bartosz Leżyński,
  5. Marcelina Kucharska

 

 


Rok szkolny 2013/14

 14 kwietnia z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologicznej dla klas I-III, oraz konkurs plastyczny dla klas O-III ,,Ptaki witają wiosnę''

Do konkursu wiedzy ekologicznej przystąpiło 16 uczniów z klas I-III. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska.Spośród uczestników wyłonieni zostali zwycięzcy, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów.

  

                    I miejsce - Oliwia Wernerowska kl.I

 

                  II miejsce - Małgorzata Zaborowska kl.III

 

                 III miejce - Aleksandra Machalska kl.II i Adam Żołnowski kl.III

 

W konkursie plastycznym ,, Ptaki witają wiosnę'' zostały wyróżnione po 2 prace z każdej klasy.

 

                   kl.O - Julia Skrobuszewska

                               Dominika Cendrowska

 

                   kl.I -    Matylda Kwiatkowska

                               Anna Piotrkowska

 

                  kl.II -   Justyna Gołębiewska

                               Krystian Świerczyński

 

                 kl.III -  Oliwia Skrobuszewska

                                Natalia Janisławska

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy.

 


 

 

 

IV SZKOLNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

 

 

 

„WILKI”                                                 „LAMY”

1. Dębski Szymon,                      1. Anna Łaszkiewicz,
2. Maciej Krajnik,                         2. Sandra Cendrowska,
3. Rafał Kęsicki,                          3. Julia Zaborowska,
4. Hubert Michalski,                     4. Wiktoria Zaborowska,
5. Kinga Pesta                            5. Kamila Zdanowska

 

 

 

 

„CZERWONY KAPTUREK I SPÓŁKA”                        „ORŁY”

 

1. Szymon Krajnik,                                            1. Mateusz Daszkowski,
2. Adam Kapela,                                                2. Anna Plaskiewicz,
3. Tomasz Brzuska,                                           3. Marzena Motylewska,
4. Łukasz Sitkowski                                           4. Przemysław Skonieczny,

                                                                        5. Bartosz Leżyński

 

„TIGER”

 

1. Igor Kokociński,
2. Adam Kowalski,
3. Konrad Kucharski,
4. Miłosz Cielicki,
5. Jakub Sobolewski

 

 

 

WYLOSOWANE NUMERY DRUŻYN


1. WILKI,   2LAMY,  3CZERWONY KAPTUREK I SPÓŁKA,  4ORŁY,  5.TIGER,

 

KOLEJNOŚĆ MECZÓW IV TURNIEJU MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW



Kolejka

I

II

III

IV

V

Kolejność gier

1-0

2-5

3-4

 

4-0

5-3

1-2

2-0

3-1

4-5

5-0

1-4

2-3

3-0

4-2

5-1

 

 

 

TABELA ROZGRYWEK

 

 

1

2

3

4

5

1

 

 

 

I. 25:13

II. 29:27

III. 15:10

        2:1

I. 25:11

II. 25:19

 

         2:0

I. 25:13

II. 25: 11

 

          2:0

I. 25:8

II. 25:14

 

     2:0

2

 

 

I. 13:25

II. 27:29

III. 10:15

          1:2

 

I. 25:15

II. 26:24

       2:0

I. 25:12

II. 25:17

    2:0

I. 25:6

II. 25:8

2:0

3

 

 

I. 11:25

II. 19:25

0:2

I. 15:25

II. 24:26

0:2

:

I. 25:15

II. 25: 20

2:0

I. 25:23

II. 25:18

2:0

4

 

 

I. 13:25

II. 11:25

 

0:2

I. 12:25

II. 17:25

 

0:2

I. 15:25

II. 20:25

 

0:2

 

I. 25:19

II. 23:25

III. 15:10

2:1

5

 

 

I. 8:25

II. 14:25

0:2

I. 6:25

I. 8:25

0:2

I. 23:25

II. 18:25

0:2

I. 19:25

II. 25:23

III. 10:15

0:2

 

 

 

IV SZKOLNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW > 2013 <

 

 

PUNKTACJA

 

 Wynik meczu 2 : 0 - 3 punkty dla zwycięzcy meczu; 0 punktów dla przegranego,

 Wynik meczu 2 : 1 lub 1 : 2 - 2 punkty dla zwycięzcy meczu; 1 punkt dla przegranego.

 

 

W Y N I K I

 

 

 

                        ILOŚĆ MECZÓW / PUNKTY / MIEJSCE

 

     1. WILKI - .………4……….…/…………11…………/……I………


     2 . LAMY - ………4……….…/…………10…………/………II………


     3 .CZERWONY KAPTUREK

         I SPÓŁKA - ………4……….…/…………6…………/………III……...

     4. ORŁY - ………4……….…/…………2…………/………IV……...

     5. TIGER - ………4……….…/…………1…………/………V……...



 


 

Nagrodzeni w konkursie
Nagrodzeni w konkursie

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU SKO 

Szkolna Kasa Oszczędności ogłasiła dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sosnowie konkurs plastyczny "WESOŁA MONETA".

     Prace wykonane dowolną techniką należało złożyć do 18 listopada 2013 roku do pani Marioli Czaneckiej.

Wpłynęło 20 prac. Komisja w składzie:p. Irena Czajkowska, p. Mariola Lipska oraz p. Mariola Czarnecka wyłoniła laureatów:

 

  I miejsce - SZYMON DASZKOWSKI z kl.0

 

 II miejsce - SANDRA CENDROWSKA z kl.VI

 

III miejsce - DOMINIKA CENDROWSKA z kl.0

 

Wyróżnienia - ANIELA DZIURLIKOWSKA z kl.II

                  ALEKSANDRA MACHALSKA z kl.II

                  MAŁGORZATA PLASKIEWICZ z kl.II

 

 

Nagrodzeni i ich prace